Bus Times

88 - Caernarfon - Llanberis

A bus service operated by Dilwyn’s Coaches and Gwynfor Coaches

Llanberis - Caernarfon

Llanberis Interchange 08:15 09:35 11:55 13:05 15:05 16:40 18:10
Llanberis Londis 08:15 09:35 11:55 13:05 15:05 16:40 18:10
Llanberis Dolbadarn Hotel 08:15 09:35 11:55 13:05 15:05 16:40 18:10
Llanberis Joe Brown 08:16 09:36 11:56 13:06 15:06 16:41 18:11
Llanberis, o/s Hsbc 08:16 09:36 11:56 13:06 15:06 16:41 18:11
Pen-gilfach Glyn Rhonwy 08:17 09:37 11:57 13:07 15:07 16:42 18:12
Pen-gilfach Gwel Llyn 08:19 09:39 11:59 13:09 15:09 16:44 18:14
Fachwen Hafod Wen 08:19 09:39 11:59 13:09 15:09 16:44 18:14
Brynrefail Llanberis Road 08:21 09:41 12:01 13:11 15:11 16:46 18:16
Brynrefail Bryn Parc 08:23 09:43 12:03 13:13 15:13 16:48 18:18
Brynrefail Ger Afon 08:23 09:43 12:03 13:13 15:13 16:48 18:18
Brynrefail Penllyn 08:24 09:44 12:04 13:14 15:14 16:49 18:19
Brynrefail Y Fricsan 08:24 09:44 12:04 13:14 15:14 16:49 18:19
Cwm-y-glo 08:25 09:45 12:05 13:15 15:15 16:50 18:20
Cwm-y-glo Capel Bach 08:26 09:46 12:06 13:16 15:16 16:51 18:21
Cwm-y-glo Dol Afon 08:27 09:47 12:07 13:17 15:17 16:52 18:22
Pont-Rhythallt Glyntrwog 08:28 09:48 12:08 13:18 15:18 16:53 18:23
Pont-Rhythallt Bro Rhythallt 08:28 09:48 12:08 13:18 15:18 16:53 18:23
Llanrug Pont Rhythallt 08:29 09:49 12:09 13:19 15:19 16:54 18:24
Pont-Rhythallt Tal-y-Bont 08:30 09:50 12:10 13:20 15:20 16:55 18:25
Llanrug Ffordd yr Orsaf 08:30 09:50 12:10 13:20 15:20 16:55 18:25
Llanrug Nant y Glyn 08:31 09:51 12:11 13:21 15:21 16:56 18:26
Llanrug Corlan y Rhos 08:32 09:52 12:12 13:22 15:22 16:57 18:27
Llanrug Erw Hywel 08:33 09:53 12:13 13:23 15:23 16:58 18:28
Llanrug Seiont Manor Hotel 08:34 09:54 12:14 13:24 15:24 16:59 18:29
Pont-rug Station House 08:36 09:56 12:16 13:26 15:26 17:01 18:31
Pont-rug Kent Farm 08:37 09:57 12:17 13:27 15:27 17:02 18:32
Caernarfon Cibyn Industrial Estate 08:40 10:00 12:20 13:30 15:30 17:05 18:35
Caernarfon Glan Peris 08:41 10:01 12:21 13:31 15:31 17:06 18:36
Caernarfon Cae'r Garreg 08:41 10:01 12:21 13:31 15:31 17:06 18:36
Caernarfon Magistrates Court 08:42 10:02 12:22 13:32 15:32 17:07 18:37
Caernarfon William Street Path 08:43 10:03 12:23 13:33 15:33 17:08 18:38
Caernarfon Bus Station (Stand A) 08:44 10:04 12:24 13:34 15:34 17:09 18:39

Caernarfon - Llanberis

Caernarfon Bus Station (Stand A) 09:30 11:30 13:30 15:30 17:30 19:30
Caernarfon Turf Square 09:31 11:31 13:31 15:31 17:30 19:30
Caernarfon Asda (B) 09:34 11:34 13:34 15:34 17:30 19:30
Waterloo Port Morrisons 09:37 11:37 13:37 15:37
Caernarfon Margaret Street Subway 09:37 11:37 13:37 15:37 17:32 19:32
Caernarfon Magistrates Court 09:38 11:38 13:38 15:38 17:32 19:32
Caernarfon Cae'r Garreg 09:38 11:38 13:38 15:38 17:33 19:33
Caernarfon Glan Peris 09:38 11:38 13:38 15:38 17:33 19:33
Caernarfon Isgoed 09:38 11:38 13:38 15:38 17:34 19:34
Caernarfon Cibyn Industrial Estate 09:38 11:38 13:38 15:38 17:34 19:34
Pont-rug Kent Farm 09:39 11:39 13:39 15:39 17:36 19:36
Pont-rug Station House 09:40 11:40 13:40 15:40 17:38 19:38
Llanrug Seiont Manor Hotel 09:41 11:41 13:41 15:41 17:40 19:40
Llanrug Erw Hywel 09:41 11:41 13:41 15:41 17:40 19:40
Llanrug Corlan y Rhos 09:42 11:42 13:42 15:42 17:42 19:42
Llanrug Ffordd y Orsaf 09:43 11:43 13:43 15:43 17:43 19:43
Llanrug Penbont 09:43 11:43 13:43 15:43 17:43 19:43
Pont-Rhythallt Rhes Rhythallt 09:44 11:44 13:44 15:44 17:44 19:44
Pont-Rhythallt Bro Rhythallt 09:44 11:44 13:44 15:44 17:44 19:44
Pont-Rhythallt Glyntwrog 09:45 11:45 13:45 15:45 17:45 19:45
Cwm-y-glo Dol Afon 09:45 11:45 13:45 15:45 17:45 19:45
Cwm-y-glo Capel Bach 09:47 11:47 13:47 15:47 17:47 19:47
Brynrefail Y Fricsan 09:48 11:48 13:48 15:48 17:48
Brynrefail Llwyn Coed Bach 09:49 11:49 13:49 15:49
Brynrefail Penllyn 09:50 11:50 13:50 15:50
Brynrefail Bryn Parc 09:51 11:51 13:51 15:51 17:51
Brynrefail Ger Afon 09:51 11:51 13:51 15:51 17:51
Brynrefail Penllyn 09:52 11:52 13:52 15:52 17:52
Brynrefail Llanberis Road 09:52 11:52 13:52 15:52 17:52
Fachwen Hafod Wen 09:54 11:54 13:54 15:54 17:54
Pen-gilfach Gwel Llyn 09:54 11:54 13:54 15:54 17:54
Pen-gilfach Glyn Rhonwy 09:55 11:55 13:55 15:55 17:55
Llanberis Coed-y-Glyn 09:56 11:56 13:56 15:56 17:56
Llanberis Joe Brown 09:57 11:57 13:57 15:57 17:57
Llanberis Dolbadarn Hotel 09:57 11:57 13:57 15:57 17:57
Llanberis Surgery 09:58 11:58 13:58 15:58 17:58
Llanberis Interchange 09:59 11:59 13:59 15:59 17:59

More information