bustimes.org

146 - Southwold - Norwich

A bus service operated by Borderbus

Map

Southwold - Norwich

Southwold Kings Head (Adjacent) 06:30 08:35 then every 30 minutes until 11:35 12:35 13:35 14:45 15:45 16:45 17:15
Southwold, opposite Pier Avenue 06:30 08:35 11:35 12:35 13:35 14:45 15:45 16:45 17:15
Reydon, opposite Lowestoft Road 06:31 08:36 11:36 12:36 13:36 14:46 15:46 16:46 17:16
Reydon Randolph Hotel (Adjacent) 06:33 08:38 11:38 12:38 13:38 14:48 15:48 16:48 17:18
Reydon, opposite The Firs 06:33 08:38 11:38 12:38 13:38 14:48 15:48 16:48 17:18
Reydon, opposite Mount Pleasant 06:35 08:40 11:40 12:40 13:40 14:50 15:50 16:50 17:20
Reydon Windsor Road (Adjacent) 06:35 08:40 11:40 12:40 13:40 14:50 15:50 16:50 17:20
Reydon Wangford Road (W-bound) 06:36 08:41 11:41 12:41 13:41 14:51 15:51 16:51 17:21
Reydon, opposite School Lane 06:36 08:41 11:41 12:41 13:41 14:51 15:51 16:51 17:21
Wangford, opp Church Street Corner 06:39 08:44 11:44 12:44 13:44 14:54 15:54 16:54 17:24
Wangford, adj Millfields 06:40 08:45 11:45 12:45 13:45 14:55 15:55 16:55 17:25
Frostenden, opposite Gipsy Lane 06:43 08:48 11:48 12:48 13:48 14:58 15:58 16:58
Wrentham, opp Playing Fields 06:45 08:50 11:50 12:50 13:50 15:00 16:00 17:00
Wrentham Walker Gardens (Adjacent) 06:46 08:51 11:51 12:51 13:51 15:01 16:01 17:01
Wrentham, adj Chapel Road 06:47 08:52 11:52 12:52 13:52 15:02 16:02 17:02
Wrentham, opposite Palmers Lane 06:48 08:53 11:53 12:53 13:53 15:03 16:03 17:03
Benacre Road (adj) 06:50 08:55 11:55 12:55 13:55 15:05 16:05 17:05
Benacre, adj Toad Row 06:50 08:55 11:55 12:55 13:55 15:05 16:05 17:05
Kessingland, opposite Suffolk Wildlife Park 06:51 08:56 11:56 12:56 13:56 15:06 16:06 17:06
Kessingland Church Road (Adjacent) 06:51 08:57 11:57 12:57 13:57 15:06 16:06 17:06
Kessingland, opposite Church 06:52 08:58 11:58 12:58 13:58 15:07 16:07 17:07
Kessingland, opposite Beaconsfield Road 06:53 08:59 11:59 12:59 13:59 15:08 16:08 17:08
Kessingland, opposite Fisherman's Way 06:54 09:01 12:01 13:01 14:01 15:09 16:09 17:09
Kessingland, opposite St Edmunds Crescent 06:55 09:03 12:03 13:03 14:03 15:10 16:10 17:10
Kessingland, opposite Lincoln Court 06:55 09:03 12:03 13:03 14:03 15:10 16:10 17:10
Kessingland, opposite Queens Terrace 06:55 09:03 12:03 13:03 14:03 15:10 16:10 17:10
Kessingland Pond Farm (Adjacent) 06:55 09:04 12:04 13:04 14:04 15:10 16:10 17:10
Kessingland, opposite Heathland Beach Caravan Park 06:55 09:04 12:04 13:04 14:04 15:10 16:10 17:10
Kessingland Oaklands Terrace (Adjacent) 06:55 09:04 12:04 13:04 14:04 15:10 16:10 17:10
Pakefield Jaydene Caravan Park (Adjacent) 06:56 09:05 12:05 13:05 14:05 15:11 16:11 17:11
Pakefield, opp Holiday Village 06:57 09:06 12:06 13:06 14:06 15:12 16:12 17:12
Pakefield, adj Morrisons 06:58 09:08 12:08 13:08 14:08 15:13 16:13 17:13
Pakefield, opposite Gateway Retail Park 06:58 09:08 12:08 13:08 14:08 15:13 16:13 17:13
Pakefield Primary School (Outside) 07:00 09:10 12:10 13:10 14:10 15:15 16:15 17:15
Pakefield, opp Saxon Road 07:01 09:11 12:11 13:11 14:11 15:16 16:16 17:16
Pakefield London Road Co-Op (Adjacent) 07:02 09:12 12:12 13:12 14:12 15:17 16:17 17:17
Pakefield Ship Road (Adjacent) 07:02 09:12 12:12 13:12 14:12 15:17 16:17 17:17
Pakefield, adj Lansdowne Road 07:02 09:12 12:12 13:12 14:12 15:17 16:17 17:17
Carlton Colville, adj Wharfedale 07:03 09:13 12:13 13:13 14:13 15:18 16:18 17:18
Carlton Colville, adj Deepdale 07:03 09:13 12:13 13:13 14:13 15:18 16:18 17:18
Carlton Colville Ashtree Gardens (Adjacent) 07:05 09:15 12:15 13:15 14:15 15:20 16:20 17:20
Carlton Colville Poplar Road (Adjacent) 07:05 09:15 12:15 13:15 14:15 15:20 16:20 17:20
Carlton Colville Shaw Avenue (Adjacent) 07:06 09:16 12:16 13:16 14:16 15:21 16:21 17:21
Carlton Colville, opposite Chestnut Crescent 07:07 09:17 12:17 13:17 14:17 15:22 16:22 17:22
Carlton Colville, adj Transport Museum 07:09 09:19 12:19 13:19 14:19 15:24 16:24 17:24
Carlton Colville, opp Marsh Lane 07:10 09:20 12:20 13:20 14:20 15:25 16:25 17:25
Barnby, opp West Cottage 07:14 09:24 12:24 13:24 14:24 15:29 16:29 17:29
Barnby, opposite Nursery 07:14 09:24 12:24 13:24 14:24 15:29 16:29 17:29
Worlingham, opposite Service Station 07:18 08:58 09:28 12:28 13:28 14:28 15:33 16:33 17:33
Worlingham Garden Lane (Adjacent) 07:19 08:59 09:29 12:29 13:29 14:29 15:34 16:34 17:34
Worlingham Kempton Cross (Adjacent) 07:20 09:00 09:30 12:30 13:30 14:30 15:35 16:35 17:35
Beccles, opposite Park Drive 07:20 09:00 09:30 12:30 13:30 14:30 15:35 16:35 17:35
Beccles Ellough Road (Adjacent) 07:21 09:01 09:31 12:31 13:31 14:31 15:36 16:36 17:36
Beccles Eileen Crisp Court (Adjacent) 07:22 09:02 09:32 12:32 13:32 14:32 15:37 16:37 17:37
Beccles, opp Grove Road 07:22 09:02 09:32 12:32 13:32 14:32 15:37 16:37 17:37
Beccles Old Market Place (Stop 1) 07:27 09:07 09:37 12:37 13:37 14:37 15:42 16:42 17:42
Becclesgate (Adjacent) 07:29 09:09 09:39 12:39 13:39 14:39 15:44 16:44 17:44
Gillingham, adj The Street 07:31 09:11 09:41 12:41 13:41 14:41 15:46 16:46 17:46
Stockton, opp Rectory Road 07:35 09:15 09:45 12:45 13:45 14:45 15:50 16:50 17:50
Thurton, adj Manor Farm 07:42 09:22 09:52 12:52 13:52 14:52 15:57 16:57 17:57
Thurton, adj George & Dragon 07:43 09:23 09:53 12:53 13:53 14:53 15:58 16:58 17:58
Thurton, adj Prospect Place 07:43 09:23 09:53 12:53 13:53 14:53 15:58 16:58 17:58
Hellington Corner (adj) 07:44 09:24 09:54 12:54 13:54 14:54 15:59 16:59 17:59
Framingham Earl, adj Slade Lane 07:45 09:25 09:55 12:55 13:55 14:55 16:00 17:00 18:00
Framingham Earl, opp Gull 07:47 09:27 09:57 12:57 13:57 14:57 16:02 17:02 18:02
Framingham Earl, adj The Old Feathers 07:49 09:29 09:59 12:59 13:59 14:59 16:04 17:04 18:04
Norwich Outside County Hall (Stop D) 08:04 09:33 10:03 13:03 14:03 15:03 16:08 17:08 18:08
Norwich, opp King Street 08:09 09:34 10:04 13:04 14:04 15:04 16:09 17:09 18:09
Norwich, adj Corton Road 08:11 09:35 10:05 13:05 14:05 15:05 16:10 17:10 18:10
Norwich, adj Sentinel House 08:13 09:38 10:08 13:08 14:08 15:08 16:13 17:13 18:13
Norwich St Stephens Street (Stop BQ) 08:15 09:40 10:10 13:10 14:10 15:10 16:15 17:15 18:15
Norwich, opp St Stephens Square 08:17
Norwich, adj Ipswich Grove 08:19
Norwich City College, adj Campus 08:20

Norwich - Southwold

Norwich St Stephens Street (Stop BQ) 09:16 09:45 then every 30 minutes until 13:15 14:15 15:15 16:20 17:20 18:20
Norwich, opp Kings Lane 09:16 09:46 13:16 14:16 15:16 16:23 17:23 18:21
Norwich, opp Corton Road 09:18 09:48 13:18 14:18 15:18 16:26 17:26 18:23
Norwich King Street (Stop C) 09:19 09:49 13:19 14:19 15:19 16:29 17:29 18:24
Norwich, opp County Hall 09:19 09:49 13:19 14:19 15:19 16:31 17:31 18:24
Framingham Earl, opp The Old Feathers 09:23 09:53 13:23 14:23 15:23 16:35 17:35 18:28
Framingham Earl, adj Gull 09:28 09:58 13:28 14:28 15:28 16:38 17:38 18:33
Framingham Earl, opp Slade Lane 09:28 09:58 13:28 14:28 15:28 16:38 17:38 18:33
Hellington Corner (opp) 09:29 09:59 13:29 14:29 15:29 16:39 17:39 18:34
Thurton, opp Prospect Place 09:30 10:00 13:30 14:30 15:30 16:40 17:40 18:35
Thurton, opp George & Dragon 09:30 10:00 13:30 14:30 15:30 16:40 17:40 18:35
Thurton, opp Manor Farm 09:31 10:01 13:31 14:31 15:31 16:41 17:41 18:35
Hales, adj Church Lane 09:35 10:05 13:35 14:35 15:35 16:45 17:45 18:40
Stockton, adj Rectory Road 09:38 10:08 13:38 14:38 15:38 16:48 17:48 18:43
Gillingham, opp The Street 09:42 10:12 13:42 14:42 15:42 16:52 17:52 18:47
Beccles Fen Lane (Adjacent) 09:44 10:14 13:44 14:44 15:44 16:54 17:54 18:49
Beccles, adj Caxton Road 09:03 09:23 09:48 10:18 13:48 14:48 15:48 16:58 17:58 18:51
Beccles, adj Grove Road 09:05 09:25 09:50 10:20 13:50 14:50 15:50 17:00 18:00 18:53
Beccles, opposite Eileen Crisp Court 09:05 09:25 09:50 10:20 13:50 14:50 15:50 17:00 18:00 18:53
Beccles, opposite Ellough Road 09:05 09:25 09:50 10:20 13:50 14:50 15:50 17:00 18:00
Beccles Park Drive (Adjacent) 09:06 09:26 09:51 10:21 13:51 14:51 15:51 17:01 18:01
Worlingham, opposite Kempton Cross 09:07 09:27 09:52 10:22 13:52 14:52 15:52 17:02 18:02
Worlingham, opposite Garden Lane 09:07 09:27 09:52 10:22 13:52 14:52 15:52 17:02 18:02
Worlingham Service Station (Near) 09:09 09:29 09:54 10:24 13:54 14:54 15:54 17:04 18:04
Barnby, outside Nursery 09:11 09:31 09:56 10:26 13:56 14:56 15:56 17:06 18:06
Barnby, adj West Cottage 09:12 09:32 09:57 10:27 13:57 14:57 15:57 17:07 18:07
Carlton Colville, adj Marsh Lane 09:16 09:36 10:01 10:31 14:01 15:01 16:01 17:11 18:11
Carlton Colville, adj Anchor Way 09:16 09:36 10:01 10:31 14:01 15:01 16:01 17:11 18:11
Carlton Colville, opp Transport Museum 09:17 09:37 10:02 10:32 14:02 15:02 16:02 17:12 18:12
Carlton Colville Chestnut Crescent (Adjacent) 09:19 09:39 10:04 10:34 14:04 15:04 16:04 17:14 18:14
Carlton Colville, opp Carlton Square 09:19 09:39 10:04 10:34 14:04 15:04 16:04 17:14 18:14
Carlton Colville, opposite Shaw Avenue 09:21 09:41 10:06 10:36 14:06 15:06 16:06 17:16 18:16
Carlton Colville, opposite Poplar Road 09:21 09:41 10:06 10:36 14:06 15:06 16:06 17:16 18:16
Carlton Colville, opposite Ashtree Gardens 09:21 09:41 10:06 10:36 14:06 15:06 16:06 17:16 18:16
Carlton Colville, opp Deepdale 09:22 09:42 10:07 10:37 14:07 15:07 16:07 17:17 18:17
Carlton Colville Fortress Road (Adjacent) 09:23 09:43 10:08 10:38 14:08 15:08 16:08 17:18 18:18
Pakefield, opp Lansdowne Road 09:24 09:44 10:09 10:39 14:09 15:09 16:09 17:19 18:19
Pakefield, opp Ship Road 09:25 09:45 10:10 10:40 14:10 15:10 16:10 17:20 18:20
Pakefield Grand Avenue (Adjacent) 09:26 09:46 10:11 10:41 14:11 15:11 16:11 17:21 18:21
Pakefield Primary School (Opposite) 09:27 09:47 10:12 10:42 14:12 15:12 16:12 17:22 18:22
Pakefield Gateway Retail Park (Adjacent) 09:27 09:47 10:12 10:42 14:12 15:12 16:12 17:22 18:22
Pakefield, opp Morrisons 09:28 09:48 10:13 10:43 14:13 15:13 16:13 17:23 18:23
Pakefield, o/s Holiday Village 09:29 09:49 10:14 10:44 14:14 15:14 16:14 17:24 18:24
Pakefield, opposite Jaydene Caravan Park 09:29 09:49 10:14 10:44 14:14 15:14 16:14 17:24 18:24
Kessingland The Hollies (Adjacent) 09:30 09:50 10:15 10:45 14:15 15:15 16:15
Kessingland, opposite Oaklands Terrace 09:30 09:50 10:15 10:45 14:15 15:15 16:15
Kessingland Heathland Beach Caravan Park (Adjacent) 09:30 09:50 10:15 10:45 14:15 15:15 16:15
Kessingland, opposite Pond Farm 09:31 09:51 10:16 10:46 14:16 15:16 16:16
Kessingland Queens Terrace (Adjacent) 09:31 09:51 10:16 10:46 14:16 15:16 16:16
Kessingland Lincoln Court (Adjacent) 09:31 09:51 10:16 10:46 14:16 15:16 16:16
Kessingland St Edmunds Crescent (Adjacent) 09:31 09:51 10:16 10:46 14:16 15:16 16:16
Kessingland Fisherman's Way (Adjacent) 09:32 09:52 10:17 10:47 14:17 15:17 16:17
Kessingland Beaconsfield Road (Adjacent) 09:33 09:53 10:18 10:48 14:18 15:18 16:18
Kessingland, outside Church 09:34 09:54 10:19 10:49 14:19 15:19 16:19
Kessingland, opposite Church Road 09:35 09:55 10:20 10:50 14:20 15:20 16:20
Kessingland Suffolk Wildlife Park (Adjacent) 09:35 09:55 10:20 10:50 14:20 15:20 16:20
Wrentham, o/s Palmers Lane 09:39 09:59 10:24 10:54 14:24 15:24 16:24
Wrentham, opposite Walker Gardens 09:39 09:59 10:24 10:54 14:24 15:24 16:24
Wrentham, adj Playing Fields 09:15 09:40 10:00 10:25 10:55 14:25 15:25 16:25
Frostenden, adj Gipsy Lane 09:17 09:42 10:02 10:27 10:57 14:27 15:27 16:27
Wangford, opp Millfields 09:21 09:46 10:06 10:31 11:01 14:31 15:31 16:31
Wangford, adj Church Street Corner 09:21 09:46 10:06 10:31 11:01 14:31 15:31 16:31
Reydon School Lane (Adjacent) 09:24 09:49 10:09 10:34 11:04 14:34 15:34 16:34
Reydon Wangford Road (E-bound) 09:25 09:50 10:10 10:35 11:05 14:35 15:35 16:35
Reydon, opposite Windsor Road 09:25 09:50 10:10 10:35 11:05 14:35 15:35 16:35
Reydon Mount Pleasant (Adjacent) 09:25 09:50 10:10 10:35 11:05 14:35 15:35 16:35
Reydon The Firs (Adjacent) 09:26 09:51 10:11 10:36 11:06 14:36 15:36 16:36
Reydon, opposite Randolph Hotel 09:27 09:52 10:12 10:37 11:07 14:37 15:37 16:37
Reydon Lowestoft Road (Adjacent) 09:28 09:53 10:13 10:38 11:08 14:38 15:38 16:38
Southwold Pier Avenue (Adjacent) 09:29 09:54 10:14 10:39 11:09 14:39 15:39 16:39
Southwold, adj North Green 09:29 09:54 10:14 10:39 11:09 14:39 15:39 16:39
Southwold Kings Head (Adjacent) 09:30 09:55 10:15 10:40 11:10 14:40 15:40 16:40

Timetable data from https://opendata.ticketer.com/uk/BDRB/routes_and_timetables/current.zip, 20 May 2022

Borderbus