Bus Times

42 - Llangefni - Bangor

A bus service operated by Eifion’s Coaches and Gwynfor Coaches

Bangor - Llangefni

Bangor Ysbyty Gwynedd 13:21 14:36
Bangor Penrhos Garnedd 13:22 14:37
Bangor Kingdom Hall 13:22 14:37
Bangor Bryn Adda 13:22 14:37
Coed Mawr Hafod Elfyn 13:22 14:37
Llangefni Post Office 11:50 16:05
Llangefni Library 11:50 16:05
Llangefni Ysgol 11:51 16:06
Llangefni Ffordd Corn Hir 11:51 16:06
Llangefni Bodelis 11:52 16:07
Rhostrehwfa Cae Mawr 11:52 16:07
Rhostrehwfa Tan Rallt 11:53 16:08
Rhostrehwfa Penrhiw 11:55 16:10
Rhostrehwfa Gorwel Deg (SW-bound) 11:55 16:10
Rhostrehwfa Capel Cana 11:55 16:10
Rhostrehwfa Cefn Cwmwd 11:55 16:10
Cerrigceinwen Main Road (SW-bound) 11:58 16:13
Cerrigceinwen Hen Ysgol Henblas 11:58 16:13
Capel Mawr Efail Henblas (SW-bound) 12:00 16:15
Bethel Abingerwood (SE-bound) 12:02 16:17
Bethel Plac Glas Surgery 12:03 16:18
Aberffraw Post Office 12:09 16:24
Llangadwaladr St Cadwaladr's Church (SE-bound) 12:13 16:28
Hermon Village Malakoff (SE-bound) 12:13 16:28
Hermon Village Treflys (SE-bound) 12:13 16:28
Hermon Village Argraig 12:14 16:29
Hermon Village Alltfeirian 12:14 16:29
Malldraeth Tegfryn Garage (SE-bound) 12:16 16:31
Malldraeth Joiners Arms 12:18 16:33
Newborough Forest 12:23 16:38
Newborough Penrhos 12:24 16:39
Newborough White Lion Hotel (SE-bound) 12:24 16:39
Newborough Capel Ebeneser 12:24 16:39
Newborough Llwyn Helyg 12:24 16:39
Pen-lon Roundabout (NE-bound) 12:25 16:40
Pen-Lon Model Village 12:25 16:40
Dwyran Bird World Aviaries 12:27 16:42
Dwyran Carreg Wen 12:29 16:44
Dwyran Turn (NE-bound) 12:32 16:47
Brynsiencyn Fron Caravan Park (NE-bound) 12:34 16:49
Brynsiencyn Pen-y-Gongle 12:36 16:51
Brynsiencyn Ty'n Cwrt Estate 12:36 16:51
Brynsiencyn Post Office 12:37 16:52
Brynsiencyn Groeslon Hotel 12:37 16:52
Brynsiencyn Bryn Llewelyn 12:37 16:52
Llanedwen Bryn Fellten 12:38 16:53
Llanedwen Plas Cefn Mawr 12:40 16:55
Llanedwen Llanddaniel Fab Turn (NE-bound) 12:40 16:55
Llanfairpwllgwyngyll Llwynonn Logde 12:40 16:55
Llanfairpwllgwyngyll Plas Newydd 12:41 16:56
Llanfairpwllgwyngyll Victoria Cottages (NE-bound) 12:43 16:58
Llanfairpwllgwyngyll Old Tollgate 12:45 17:00
Llanfairpwllgwyngyll Turnpike 12:45 17:00
Llanfairpwllgwyngyll Carreg-Bran 12:46 17:01
Menai Bridge Rhyd Menai 12:48 17:03
Menai Bridge Bus Station 12:49 17:04
Menai Bridge Menai Suspension Bridge 12:50 17:05
Bangor Antelope Inn 12:51 17:06
Bangor Pen Coed Mawr 13:23 14:38
Bangor Heol Penrhos 13:23 14:38
Bangor Ffordd Penrhos 13:23 14:38
Bangor Coleg Normal 12:52 17:07
Bangor Ainon Road 13:24 14:39
Bangor Euston Road 13:25 14:40
Upper Bangor Look Out 12:54 17:09
Upper Bangor Belle Vue Hotel 12:55 17:10
Bangor Morrisons 12:56 17:11
Bangor Ysgol Gynradd 13:25 14:40
Bangor Railway Station (Stop H) 12:57 13:27 14:42 17:12
Bangor Morrisons 12:58 13:28 14:43 17:13
Bangor Bus Station (Stand A) 13:32 14:47
Bangor Bus Station (Stand B) 13:32 14:47
Bangor Bus Station (Stand C) 13:03 13:33 14:48 17:18

Bangor - Llangefni

Bangor Bus Station (Stand C) 13:05 14:20 14:50 17:25
Bangor Ffordd Deiniol 13:06 14:21 14:51 17:26
Bangor Farrar Street 13:07 14:22 14:51 17:26
Bangor Plaza (Stop P) 13:08 14:23 14:52 17:27
Bangor West End 13:08 14:23
Bangor St David's Church 13:10 14:25
Glan-Adda Tan y Graig 13:10 14:25
Glan-Adda Home Bargains 13:11 14:26
Bangor Railway Station (Stop H) 14:53 17:28
Coed Mawr Bryn Llwyd 13:13 14:28
Coed Mawr Trehwfa 13:14 14:29
Bangor Morrisons 14:53 17:28
Upper Bangor Bangor Uchaf 14:54 17:29
Upper Bangor Look Out 14:54 17:29
Bangor Coleg Normal 14:57 17:32
Bangor Top Coed Mawr 13:18 14:33
Bangor Antelope Inn 14:58 17:33
Coed Mawr Hafod Elfyn 13:18 14:33
Bangor Kingdom Hall 13:19 14:34
Bangor Penrhos Garnedd 13:19 14:34
Bangor Ysbyty Gwynedd 13:21 14:36
Menai Bridge Carreg y Borth 15:00 17:35
Menai Bridge Bus Station 15:01 17:36
Menai Bridge Cemetery 15:02 17:37
Llanfairpwllgwyngyll Carreg-Bran 15:04 17:39
Llanfairpwllgwyngyll Old Tollgate 15:05 17:40
Llanfairpwllgwyngyll Victoria Cottages 15:06 17:41
Llanfairpwllgwyngyll Plas Newydd 15:09 17:44
Llanfairpwllgwyngyll Llwynonn Lodge 15:09 17:44
Llanedwen Llanddaniel Fab Turn 15:09 17:44
Llanedwen Plas Cefn Mawr 15:10 17:45
Llanedwen Bryn Fellten 15:11 17:46
Brynsiencyn Bryn Llewelyn 15:13 17:48
Brynsiencyn Groeslon Hotel 15:13 17:48
Brynsiencyn Post Office (NW-bound) 15:14 17:49
Brynsiencyn Ty'n Cwrt Estate (NW-bound) 15:14 17:49
Brynsiencyn Pen-y-Gongle 15:14 17:49
Brynsiencyn Fron Caravan Park 15:15 17:50
Dwyran Turn 15:18 17:53
Dwyran Bwlch Fedwen 15:21 17:56
Dwyran Post Office 15:22 17:57
Dwyran Bird World Aviaries 15:24 17:59
Pen-Lon Model Village 15:26 18:01
Pen-lon Roundabout (NW-bound) 15:27 18:02
Newborough Llwyn Helyg 15:28 18:03
Newborough Capel Ebeneser 15:29 18:04
Newborough White Lion Hotel 15:29 18:04
Newborough Rhodfa Bach 15:29 18:04
Newborough Forest 15:31 18:06
Malldraeth Joiners Arms (NW-bound) 15:34 18:09
Malldraeth Tegfryn Garage 15:35 18:10
Bethel Ysgol Gynradd Bodrogan (SW-bound) 15:36 18:11
Hermon Village Alltfeirian 15:37 18:12
Hermon Village Argraig 15:37 18:12
Hermon Village Treflys 15:38 18:13
Hermon Village Malakoff 15:38 18:13
Llangadwaladr St Cadwaladr's Church (NW-bound) 15:38 18:13
Aberffraw Post Office 15:43 18:18
Bethel Bodorgan Railway Station 15:48 18:23
Bethel Malltraeth Turn 15:48 18:23
Bethel Parc Glas Surgery 15:49 18:24
Bethel Abingerwood 15:49 18:24
Capel Mawr Efail Henblas 15:51 18:26
Cerrigceinwen Hen Ysgol Henblas 15:53 18:28
Cerrigceinwen Main Road 15:54 18:29
Rhostrehwfa Cwm Cwmwd 15:55 18:30
Rhostrehwfa Capel Cana 15:56 18:31
Rhostrehwfa Gorwel Deg 15:56 18:31
Rhostrehwfa Penrhiw 15:57 18:32
Rhostrehwfa Tan Rallt 15:58 18:33
Rhostrehwfa Cae Mawr 15:58 18:33
Llangefni Bodelis 15:59 18:34
Llangefni Ffordd Corn Hir 15:59 18:34
Llangefni Ysgol 15:59 18:34
Llangefni Post Office 16:01 18:36

Related services

More information