Bus Times

75 - Wells - Glastonbury - Street - Woolavington - Bridgwater Bridgwater - Woolavington - Street - Glastonbury - Wells

A bus service operated by First Buses of Somerset

Inbound

Bridgwater Bus Station (Bay 2) 06:25 07:35 08:48 10:48 12:48 14:48 16:40 18:15
Bridgwater Town Bridge Eastover (E-bound) 08:48 10:48 12:48 14:48
Bridgwater Bunch of Grapes (SE-bound) 08:50 10:50 12:50 14:50
Bridgwater Sainsburys (E-bound) 06:26 07:36 16:41 18:16
Bridgwater St John Street (SE-bound) 08:50 10:50 12:50 14:50
Bridgwater, o/s The Sportsman 06:27 07:37 16:42 18:17
Bridgwater Redgate Medical Centre (SE-bound) 08:51 10:51 12:51 14:51
Bridgwater College (N-bound) 16:45
Bridgwater Bath Road (NE-bound) 06:28 07:38 16:46 18:18
Sydenham Apple Tree Close (NE-bound) 08:54 10:54 12:54 14:54
Bridgwater Trevor Road (NE-bound) 06:29 07:39 16:46 18:19
Bridgwater Filling Station (E-bound) 06:31 07:41 16:47 18:21
Bridgwater, opp Tuilp Tree Road 08:56 10:56 12:56 14:56
Bridgwater The Stores (N-bound) 08:56 10:56 12:56 14:56
Bridgwater, adj Poplar Road 08:58 10:58 12:58 14:58
Bridgwater Community Hospital (S-bound) 06:32 07:42 08:59 10:59 12:59 14:59 18:22
Horsey Lane (NE-bound) 06:33 07:43 09:00 11:00 13:00 15:00 16:48 18:23
Horsey Bradney Lane (NE-bound) 06:34 07:44 09:01 11:01 13:01 15:01 16:49 18:24
Puriton Crandon Bridge (NW-bound) 06:35 07:45 09:02 11:02 13:02 15:02 16:50 18:25
Puriton Knowle Hall (N-bound) 06:36 07:46 09:03 11:03 13:03 15:03 16:51 18:26
Puriton Hill (NW-bound) 06:37 07:47 09:04 11:04 13:04 15:04 16:52 18:27
Puriton Village Hall (N-bound) 06:38 07:48 09:05 11:05 13:05 15:05 16:53 18:28
Puriton Butchers Shop (E-bound) 06:39 07:49 09:06 11:06 13:06 15:06 16:54 18:29
Puriton Manse Lane (E-bound) 06:39 07:49 09:06 11:06 13:06 15:06 16:54 18:29
Puriton Rof Factory (SE-bound) 06:41 07:51 09:08 11:08 13:08 15:08 16:56 18:31
Woolavington Rof Factory (E-bound) 06:42 07:52 09:09 11:09 13:09 15:09 16:57 18:32
Woolavington Cockers Hill (E-bound) 06:43 07:53 09:10 11:10 13:10 15:10 16:58 18:33
Woolavington The Green (E-bound) 06:44 07:54 09:11 11:11 13:11 15:11 16:59 18:34
Woolavington Hill (S-bound) 06:44 07:54 09:11 11:11 13:11 15:11 16:59 18:34
Woolavington Knowle End (NW-bound) 06:45 07:55 09:12 11:12 13:12 15:12 17:00 18:35
Woolavington Post Office (S-bound) 06:45 07:55 09:12 11:12 13:12 15:12 17:00 18:35
Woolavington Sedgemoor Way (N-bound) 06:46 07:56 09:13 11:13 13:13 15:13 17:01 18:36
Woolavington, opp Sedgemoor Way 06:48 07:58 09:15 11:15 13:15 15:15 17:03 18:38
Woolavington Knowle End (E-bound) 06:49 07:59 09:16 11:16 13:16 15:16 17:04 18:39
Woolavington Cossington Turn (E-bound) 06:50 08:00 09:17 11:17 13:17 15:17 17:05 18:40
Cossington Park Close (E-bound) 06:54 08:04 09:21 11:21 13:21 15:21 17:09 18:44
Cossington The Laurels (E-bound) 06:57 08:07 09:24 11:24 13:24 15:24 17:12 18:47
Chilton Polden Post Office (E-bound) 06:59 08:09 09:26 11:26 13:26 15:26 17:14 18:49
Chilton Polden White Hart Inn (E-bound) 07:00 08:10 09:27 11:27 13:27 15:27 17:15 18:50
Catcott Holywell Road (E-bound) 07:02 08:12 09:29 11:29 13:29 15:29 17:17 18:52
Catcott St Peters Church (S-bound) 07:04 08:14 09:31 11:31 13:31 15:31 17:19 18:54
Shapwick Church Road (E-bound) 07:08 08:18 09:35 11:35 13:35 15:35 17:23 18:58
Shapwick Turn (SE-bound) 07:09 08:19 09:36 11:36 13:36 15:36 17:24 18:59
Pedwell The Albion Inn (SE-bound) 07:10 08:20 09:37 11:37 13:37 15:37 17:25 19:00
Ashcott Londis Shop (SE-bound) 07:13 08:23 09:40 11:40 13:40 15:40 17:28 19:03
Berhill The Pipers Inn (SE-bound) 07:14 08:24 09:41 11:41 13:41 15:41 17:29 19:04
Walton Church (E-bound) 07:18 08:28 09:45 11:45 13:45 15:45 17:33 19:08
Walton The Royal Oak (E-bound) 07:19 08:29 09:46 11:46 13:46 15:46 17:34 19:09
Walton Mildred Road (E-bound) 07:20 08:30 09:47 11:47 13:47 15:47 17:35 19:10
Street Fox Road (SE-bound) 07:21 08:31 09:48 11:48 13:48 15:48 17:36 19:11
Street Brooks Road (SE-bound) 07:22 08:32 09:49 11:49 13:49 15:49 17:37 19:12
Street Brooks Road (S-bound) 07:22 08:32 09:49 11:49 13:49 15:49 17:37 19:12
Street, opp Brookside School 07:23 08:33 09:50 11:50 13:50 15:50 17:38 19:13
Street Pine Close (E-bound) 07:24 08:34 09:51 11:51 13:51 15:51 17:39 19:14
Street Goss Drive (NE-bound) 07:24 08:34 09:51 11:51 13:51 15:51 17:39 19:14
Streets Glass (N-bound) 07:25 08:35 09:52 11:52 13:52 15:52 17:40 19:15
Street, adj Green Lane 07:25 08:35 09:52 11:52 13:52 15:52 17:40 19:15
Street Middle Leigh (N-bound) 07:26 08:36 09:53 11:53 13:53 15:53 17:41 19:16
Street The Tanyard (N-bound) 07:26 08:36 09:53 11:53 13:53 15:53 17:41 19:16
Street The Two Brewers (N-bound) 07:27 08:37 09:54 11:54 13:54 15:54 17:42 19:17
Street Crispin Hall (NW-bound) 07:28 08:38 09:55 11:55 13:55 15:55 17:43 19:18
Street Strode College (W-bound) 08:42
Street Glaston Road (N-bound) 08:42 09:56 11:56 13:56 15:56
Glastonbury Moorlands Factory (NE-bound) 08:45 09:59 11:59 13:59 15:59
Glastonbury Wirral Park Roundabout (E-bound) 08:46 10:00 12:00 14:00 16:00
Glastonbury Drill Hall (NE-bound) 08:48 10:01 12:01 14:01 16:01
Glastonbury Superstore (E-bound) 08:48 10:02 12:02 14:02 16:02
Glastonbury Town Hall (N-bound) 08:50 10:04 12:04 14:04 16:04
Glastonbury The Queen's Head (E-bound) 08:50 10:04 12:04 14:04 16:04
Glastonbury Manor House Road (N-bound) 08:51 10:05 12:05 14:05 16:05
Glastonbury Wells Road (N-bound) 08:52 10:06 12:06 14:06 16:06
Glastonbury Austin Road (NE-bound) 08:53 10:07 12:07 14:07 16:07
Glastonbury Waggon & Horses Pub (E-bound) 08:53 10:07 12:07 14:07 16:07
Glastonbury Wells Road (E-bound) 08:54 10:08 12:08 14:08 16:08
Glastonbury Old Wells Road (N-bound) 08:55 10:09 12:09 14:09 16:09
Southway Hartlake Farm (N-bound) 08:56 10:10 12:10 14:10 16:10
Polsham Junction (N-bound) 08:58 10:12 12:12 14:12 16:12
Coxley Church Cottages (NE-bound) 09:00 10:14 12:14 14:14 16:14
Coxley The Pound Inn (NE-bound) 09:00 10:14 12:14 14:14 16:14
Upper Coxley Littlewell Cottages (NE-bound) 09:01 10:15 12:15 14:15 16:15
Upper Coxley Sugar Loaf Farm (NE-bound) 09:02 10:16 12:16 14:16 16:16
Wells Jocelyn Drive Turn (NE-bound) 09:03 10:17 12:17 14:17 16:17
Wells The Police Station (NE-bound) 09:03 10:17 12:17 14:17 16:17
Wells Bus Station (Bay 1) 09:05 10:19 12:19 14:19 16:19

Outbound

Wells Bus Station (Bay 1) 09:10 10:35 12:35 14:35 16:35
Wells Cow and Gate Factory (SW-bound) 09:11 10:36 12:36 14:36 16:36
Wells Jocelyn Drive Turn (SW-bound) 09:11 10:36 12:36 14:36 16:36
Upper Coxley Brownes Garden Centre (SW-bound) 09:12 10:37 12:37 14:37 16:37
Upper Coxley Littlewell Cottages (SW-bound) 09:13 10:38 12:38 14:38 16:38
Coxley Memorial Hall (SW-bound) 09:14 10:39 12:39 14:39 16:39
Coxley The Church (SW-bound) 09:14 10:39 12:39 14:39 16:39
Polsham Junction (S-bound) 09:16 10:41 12:41 14:41 16:41
Southway Hartlake Bridge (S-bound) 09:18 10:43 12:43 14:43 16:43
Brindham Community Hospital (S-bound) 09:20 10:45 12:45 14:45 16:45
Glastonbury The Old Garage (W-bound) 09:20 10:45 12:45 14:45 16:45
Glastonbury Waggon & Horses Pub (W-bound) 09:21 10:46 12:46 14:46 16:46
Glastonbury Avalon Estate (SW-bound) 09:21 10:46 12:46 14:46 16:46
Glastonbury Wells Road Cemetery (S-bound) 09:22 10:47 12:47 14:47 16:47
Glastonbury Wells Road (S-bound) 09:23 10:48 12:48 14:48 16:48
Glastonbury The Queen's Head (W-bound) 09:24 10:49 12:49 14:49 16:49
Glastonbury Town Hall (S-bound) 09:25 10:50 12:50 14:50 16:50
Glastonbury Tmurco Garage (W-bound) 09:25 10:50 12:50 14:50 16:50
Glastonbury Drill Hall (SW-bound) 09:26 10:51 12:51 14:51 16:51
Glastonbury Wirral Park Roundabout (W-bound) 09:27 10:52 12:52 14:52 16:53
Glastonbury Moorlands Factory (SW-bound) 09:29 10:54 12:54 14:54 16:54
Glastonbury Northover Bridge (S-bound) 09:29 10:54 12:54 14:54 16:55
Street Glaston House (S-bound) 09:31 10:56 12:56 14:56 16:57
Street Strode College (W-bound) 16:58
Street The Library (SE-bound) 07:33 09:33 10:58 12:58 14:58 17:03 17:50 19:20
Street Beechwood House (S-bound) 07:33 09:33 10:58 12:58 14:58 17:03 17:50 19:20
Street The Tanyard (S-bound) 07:34 09:34 10:59 12:59 14:59 17:04 17:51 19:21
Street Middle Leigh (S-bound) 07:34 09:34 10:59 12:59 14:59 17:04 17:51 19:21
Street, opp Green Lane 07:35 09:35 11:00 13:00 15:00 17:05 17:52 19:22
Street Overleigh (S-bound) 07:35 09:35 11:00 13:00 15:00 17:05 17:52 19:22
Street, opp Goss Drive 07:36 09:36 11:01 13:01 15:01 17:06 17:53 19:23
Street Fairway (W-bound) 07:36 09:36 11:01 13:01 15:01 17:06 17:53 19:23
Street Brookside School (N-bound) 07:37 09:37 11:02 13:02 15:02 17:07 17:54 19:24
Street Brooks Road (N-bound) 07:38 09:38 11:03 13:03 15:03 17:08 17:55 19:25
Street Brooks Road (NW-bound) 07:38 09:38 11:03 13:03 15:03 17:08 17:55 19:25
Street Fox Road (NW-bound) 07:39 09:39 11:04 13:04 15:04 17:09 17:56 19:26
Walton Mildred Road (W-bound) 07:40 09:40 11:05 13:05 15:05 17:10 17:57 19:27
Walton The Royal Oak (W-bound) 07:41 09:41 11:06 13:06 15:06 17:11 17:58 19:28
Walton The Old Parsonage (W-bound) 07:42 09:42 11:07 13:07 15:07 17:12 17:59 19:29
Berhill The Pipers Inn (NW-bound) 07:46 09:46 11:11 13:11 15:11 17:16 18:03 19:33
The Ashcott Inn (NW-bound) 07:48 09:48 11:13 13:13 15:13 17:18 18:05 19:35
Pedwell The Albion Inn (NW-bound) 07:51 09:51 11:16 13:16 15:16 17:21 18:08 19:36
Shapwick Turn (W-bound) 07:53 09:53 11:18 13:18 15:18 17:23 18:10
Shapwick Bus Shelter (W-bound) 07:55 09:55 11:20 13:20 15:20 17:25 18:12
Catcott St Peters Church (N-bound) 07:59 09:59 11:24 13:24 15:24 17:29 18:16
Catcott Holywell Road (W-bound) 08:01 10:01 11:26 13:26 15:26 17:32 18:19
Chilton Polden White Hart Inn (W-bound) 08:02 10:02 11:27 13:27 15:27 17:32 18:19
Chilton Polden Post Office (W-bound) 08:03 10:03 11:28 13:28 15:28 17:33 18:20
Cossington The Laurels (W-bound) 08:06 10:06 11:31 13:31 15:31 17:36 18:23
Cossington Park Close (W-bound) 08:08 10:08 11:33 13:33 15:33 17:38 18:25
Woolavington Cossington Turn (W-bound) 08:11 10:11 11:36 13:36 15:36 17:41 18:28
Woolavington Knowle End (NW-bound) 08:12 09:30 10:12 11:37 13:37 15:37 17:42 18:29
Woolavington Post Office (S-bound) 08:12 09:30 10:12 11:37 13:37 15:37 17:42 18:29
Woolavington Sedgemoor Way (N-bound) 08:13 09:31 10:13 11:38 13:38 15:38 17:43 18:30
Woolavington, opp Sedgemoor Way 08:14 09:32 10:14 11:39 13:39 15:39 17:44 18:31
Woolavington Knowle End (E-bound) 08:15 09:33 10:15 11:40 13:40 15:40 17:45 18:32
Woolavington, opp Woolavinton Hill 08:16 09:34 10:16 11:41 13:41 15:41 17:46 18:33 19:50
Woolavington The Green (W-bound) 08:18 09:36 10:18 11:43 13:43 15:43 17:48 18:35 19:51
Woolavington Cockers Hill (W-bound) 08:18 09:36 10:18 11:43 13:43 15:43 17:48 18:35 19:51
Woolavington Rof Factory (W-bound) 08:19 09:37 10:19 11:44 13:44 15:44 17:49 18:36 19:52
Puriton Rof Factory (NW-bound) 08:20 09:38 10:20 11:45 13:45 15:45 17:50 18:37 19:53
Puriton Manse Lane (W-bound) 08:22 09:40 10:22 11:47 13:47 15:47 17:52 18:39 19:55
Puriton Butchers Shop (W-bound) 08:23 09:41 10:23 11:48 13:48 15:48 17:53 18:40 19:56
Puriton Village Hall (S-bound) 08:23 09:41 10:23 11:48 13:48 15:48 17:53 18:40 19:56
Puriton Hill (SE-bound) 08:24 09:42 10:24 11:49 13:49 15:49 17:54 18:41 19:57
Puriton Knowle Hall (S-bound) 08:26 09:43 10:25 11:50 13:50 15:50 17:55 18:42 19:58
Puriton Crandon Bridge (SE-bound) 08:27 09:44 10:26 11:51 13:51 15:51 17:56 18:43 19:59
Horsey Bradney Lane (SW-bound) 08:28 09:46 10:28 11:53 13:53 15:53 17:58 18:45 20:01
Horsey Chedzoy Lane (SW-bound) 08:30 09:47 10:29 11:54 13:54 15:54 17:59 18:46 20:02
Bridgwater Community Hospital (S-bound) 09:48 18:00 18:47 20:03
Bridgwater Filling Station (W-bound) 08:31 18:00 18:47 20:03
Bridgwater Community Hospital (S-bound) 10:30 11:55 13:55 15:55
Bridgwater Trevor Road (SW-bound) 08:32 18:02 18:49 20:05
Bridgwater Whitfield Road (SW-bound) 09:48 10:30 11:55 13:55 15:55
Bridgwater, opp Poplar Road 09:49 10:31 11:56 13:56 15:56
Bridgwater The Stores (S-bound) 09:50 10:32 11:57 13:57 15:57
Bridgwater Bath Road (SW-bound) 08:32 18:03 18:50 20:06
Bridgwater, adj Tulip Tree Road 09:52 10:34 11:59 13:59 15:59
Bridgwater College (N-bound) 08:34
Sydenham Apple Tree Close (SW-bound) 09:53 10:35 12:00 14:00 16:00
Bridgwater, opp The Sportsman 08:37 18:05 18:52 20:07
Bridgwater Penzoy Avenue (NW-bound) 09:56 10:38 12:03 14:03 16:03
Bridgwater Sainsburys (W-bound) 08:39 18:06 18:53 20:08
Bridgwater St John Street (NW-bound) 09:57 10:39 12:04 14:04 16:04
Bridgwater Bunch of Grapes (NW-bound) 09:58 10:40 12:05 14:05 16:05
Bridgwater Town Bridge Eastover (W-bound) 09:59 10:41 12:06 14:06 16:06
Bridgwater Bus Station (Bay 2) 08:42 10:00 10:42 12:07 14:07 16:07 18:08 18:55 20:10

♿ Wheelchair-accessible

More information